TEB 41.DÖNEM 2.BÖLGELERARASI KOCAELİ TOPLANTI KONUŞMASI

SAYIN BAŞKAN, MERKEZ HEYETİNİN DEĞERLİ ÜYELERİ, DENETLEME KURULU VE YÜKSEK HAYSİYET DİVANI DEĞERLİ ÜYELERİ KOOPERATİFLERİMİZN DEĞERLİ BAŞKAN VE YÖNETİCİLERİ, KIYMETLİ ODA BAŞKANLARIM VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM. SİZLERİ KIRKLARELİ ECZACI ODASI ADINA SAYGI VE SEVGİYLE SELAMLIYORUM.

GELDİĞİMİZ ANDAN İTİBAREN GÜLER YÜZLERİYLE BİZİ KARŞILAYAN MİSAFİRPERVER KOCAELİ ECZACI ODASI YÖNETİMİ VE DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM GEÇTİĞİMİZ ALTI AY İÇİNDE GÜNDEM HER ZAMAN Kİ GİBİ ÇOK YOĞUNDU AMA HİÇ BİRİ YARDIMCI ECZACILIKDA OLDUĞU GİBİ ÖRGÜTÜN KOVALENT BAĞLARINI KOPARACAK KADAR YIPRATICI OLMADI. YIPRATTI ZARAR VERDİ AMA KOPARAMADI. KOPARAMADI ÇÜNKÜ ÖRGÜTÜN BÜTÜNLÜĞÜNÜ ÖNEMSEYEN ,YANGINA KÖRÜKLE GİTMEYEN SAĞ DUYULU BİR MERKEZ HEYETİMİZ VAR ÇOK ŞÜKÜR. BU KONUDA MERKEZ HEYETİ ÜYELERİMİZ KONUNUN PAYDAŞLARI İLE BİR ÇOK TOPLANTI YAPTILAR. YENİ MEZUN OLAN VEYA OLACAK HEYECANLI KIZGIN GENÇ MESLEKTAŞLARIMIZI SABIRLA DİNLEDİLER VE BİRLİĞİN GÖRÜŞLERİNİ AKTARIP ÇÖZÜM YOLLARINI KONUŞTULAR YÖNETİCİLİKTE BUNU GEREKTİRİR KENDİLERİNİ KUTLUYORUM.

SORUNUN KAYNAĞI GEREĞİNDEN FAZLA AÇILAN ECZACILIK FAKÜLTELERİ VE ÖĞRENCİ KONTENJANLARI İKEN BU SÜREÇTE ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMAYAN SAĞLIK BAKANLIĞINA HİÇ BİR SÖYLEMDE BULUNMAYAN ANCAK SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN MERKEZ HEYETİNE SALDIRANLAR VE ONLARA LİDERLİK YAPAN YÖNETİCİ ARKADAŞLARIN BU TUTUMU BANA SONRAKİ SEÇİMLERE YATIRIMMI YAPIYORLAR DÜŞÜNCESİNİ İSTER İSTEMEZ HATIRLATIYOR.GÖRÜŞ AYRILIKLARI OLMASI DOĞAL BİR DEMOKRATİK SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ MENSUBUYUZ.BU KONUDA FİKİR AYRILIĞI OLSA DAHİ KİMSENİN KİMSEYİ HEDEF GÖSTERMEYE ,YADA SOSYAL MEDYADA LİNÇ SÖYLEMLERİNE TEŞVİK ETMEYE HAKKI YOKTUR HERKESİN ÇOK DEĞERLİ CANI CİĞERİ AİLELERİ VAR VE BU YORUMLARI ONLARDA OKUYOR.

YARDIMCI ECZACILIK DIŞINDA BİZLERİ YORAN BİR KONUDA EKONOMİ.EVET ÜLKEMİZ ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR.BİR ÇOK SEKTÖRDE SIKINTI VAR .BAZI SEKTÖRLER KENDİ ÇÖZÜMLERİNİ ÜRETEBİLDİLER AMA BİZ ECZANELER ÇOK SIKINTI ÇEKİYORUZ.HEMEN HEMEN TÜM GİDERLERİMİZ ARTARKEN RAFIMIZDAKİ İLAÇLARDA FİYAT DÜŞÜŞÜNÜ YAŞIYORUZ BU ÜZÜNTÜ VARKEN BİRDE GÜN İÇİNDE İLAÇ YOKLULKARIYLA RESMEN TÜKENİYORUZ GELEN HASTALARIMIZA YARDIMCI OLMAK İÇİN ADETA ÇIRPINIYORUZ O İLACI BULMAK İÇİN OLMADIĞINI BİLE BİLE BELKİ BİR ÜMİTLE BÜTÜN DEPOLARI TEK TEK ARAYIP HASTANIN KARŞISINDA ELİMDEN GELENİ YAPTIM AMA MAALESEF YOK CEVABINI VERİP REÇETENİN ECZADEN GİTMESİNİ İZLEMEK ZORUNDA KALIYORUZ.MERKEZ HEYETİMİZDEN BU KONUDA MAĞDUR OLAN HEM HASTALARIMIZIN HEM ECZACILARIMIZIN İLACA KOLAY ULAŞABİLMELERİ ADINA İLGİLİLERLE ÇÖZÜM BULMALARINI RİCA EDİYORUM.

ERZURUMDAKİ BÖLGELER ARASI TOPLANTISINDA DA BELİRTMİŞTİM TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ ER REÇETELERİNDE ÇIKAN FİYAT FARKLARI KONUSUDA HALA BİR ÇÖZÜM OLMADI BURDA TEKRAR HATIRLATMAK İSTİYORUM.

ECZACI ODALARIMIZA HER HAFTA SAĞLIK İL MÜDÜRLÜKLERİNDEN İLAÇ SUİSTİMALİ İLE İLGİLİ VEYA SAHTE REÇETELER HAKKINDA ÜLKEMİZİN ÇEŞİTLİ İLLERİNDEN UYARI YAZILARI GELİYOR BU YAZILARDAKİ İLAÇ SUİSTİMALİ YAPAN ŞAHISLAR VEYA KULLANDIKLARI İLAÇLARI BİZDE ÜYELERİMİZE UYGUN BİR ŞEKİLDE DUYURUSUNU YAPIYORUZ AMA BU YAZILAR SONUCUNDA KİM BU USULSÜZLÜKLERİN ÖNÜNE GEÇTİ MERAK EDİYORUM.KİM BU İŞE BİR DUR DİYECEK MERAK EDİYORUM.KAĞIT MASRAFI ZAMAN KAYBINDAN ÖTEYE GİTMİYOR MAALESEF.

MERKEZ HEYETİMİZİN YAPTIĞI ÇALIŞMALAR SONUNDA YENİ ÇIKAN TEBRP FARMASÖTİK BAKIM ASİSTANI WEB UYGULAMSINI ÇOK BEĞENDİM EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE SOSYAL GÜVENLİK KURUMU İLE EK PROTOKOL GÖRÜŞMELERİ VAR. ECZACILARIMIZIN BEKLENTİLERİ ARASINDA İSKONTOLARIN AZALTILMASI VE İLACA GELECEK OLAN ZAMLARLA ETKİLENECEK OLAN CİRO SINIRLARININ ARTIRILMASI VEYA GÜNCELLENMESİ.AYRICA MEDULLADA AY SONUNDA FATURA SONLANDIRMA İŞLEMLERİNDEİSTER İSTEMEZ YANLIŞ YAPILABİLMEKTE,BU NEDENLE FATURA SONLANDIRMA İPTAL TUŞU TALEP EDİLMESİNİ İSTİYORUM.UMARIM YENİ PROTOKOL GÖRÜŞMELERİNDE MERKEZ HEYETİMİZ GÜZEL KAZANIMLARLA DÖNERLER.

.BENİ SABIRLA DİNLEDİĞİNİZ İÇİN SİZ DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMA ,GÖSTERDİKLERİ MİSAFİRPERVERLİK İÇİN KOCAELİ ECZACI ODASINA TEŞEKKÜR EDER SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNARIM.

ECZ. ÇELİKCAN POLAT