Eczacı Milletvekillerimiz ile Gerçekleştirilen Görüşmeler

Eczacı Milletvekillerimiz ile Gerçekleştirilen Görüşmeler

Türk Eczacıları Birliği Saymanı Ecz. Uğur Elik, Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Üyesi Ecz. Alper Pehlivanlı, Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Üyesi Uzm. Ecz. Taner Ercanlı ve Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Üyesi Ecz. Sibel Zorlu, 05.12.2023 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmekte olan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi hakkında Eczacı Milletvekillerimiz ile görüşme gerçekleştirmişlerdir.

AK Parti Kütahya Milletvekili Ecz. İsmail Çağlar Bayırcı, AK Parti Sivas Milletvekili Ecz. Hakan Aksu, AK Parti İstanbul Milletvekili Ecz. Müşerref Pervin Tuba Durgut, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Ecz. Burhanettin Bulut, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Ecz. Gamze Taşçıer, TBMM Katip Üyesi ve CHP Giresun Milletvekili Ecz. Elvan Işık Gezmiş, CHP Balıkesir Milletvekili Ecz. Serkan Sarı, MHP Adana Milletvekili Ecz. Ayşe Sibel Ersoy, HEDEP Bitlis Milletvekili Ecz. Hüseyin Olan ve HÜDA-PAR Mersin Milletvekili Ecz. Faruk Dinç’in Meclis makamlarına bilgi notları bırakılarak ve uygunlukları doğrultusunda Milletvekilleri ile yüz yüze görüşülerek, Birliğimizin, Sosyal Güvenlik Kurumunda görev yapan meslektaşlarımıza ilişkin talepleri aktarılmıştır.

Sosyal Güvenlik Kurumunda görev yapan eczacı meslektaşlarımızın uğradıkları hak kayıplarının giderilerek özlük haklarının iyileştirilmesi amacıyla 7447 Sayılı Kanun’da gerekli düzenlemelerin yapılması için görüşülmekte olan Teklif metnine eklenmesi talebimiz Eczacı Milletvekillerimize aktarılmıştır.

Meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ